Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćAktualności

Jubileusz 10-lecia Salezjanów Współpracowników w parafii pw. św.Jana Bosko w Szczecinie

Wspólnotowe dziękczynienie i radosne świętowanie.

Czytaj więcej Komentarze (0) 18 luty 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na 5 Niedzielę Zwykłą - 06 lutego 2011

Ogłoszenia parafialne na V Niedzielę Zwykłą - 06 lutego 2011

Czytaj więcej Komentarze (0) 05 luty 2011

Odpust parafialny - 31 stycznia 2011

Jak co roku, 31 stycznia obchodzony jest w Rodzinie Salezjańskiej jako dzień, w którym chcemy uczcić św. Jana Bosko. W każdej salezjańskiej wspólnocie, salezjańskiej parafii, ośrodku czy też szkole, przeżywamy i wspominamy naszego Założyciela - opiekuna młodzieży.

Tego dnia, w kaplicy św. Jana Bosko swój doroczny odpust przeżywała wspólnota salezjańska i parafialna, która od porannych godzin przybliżała wiernym postać świętego. Kazania odpustowe wygłosili dwaj salezjanie: ks. Proboszcz Feliks Łobos z Kobylanki oraz ks. Mariusz Wencławek - Inspektorialny Duszpasterz Młodzieży w naszej Inspektorii.

Podczas wspólnotowego przeżywania naszego święta nie zabrakło również kapłanów z naszego dekanatu oraz przedstawicieli zgromadzeń zakonnych męskich i żeńskich. Przed Mszą świętą został rozstrzygnięty konkurs o św. Janie Bosko, w którym udział wzięli uczniowie szkół, w których pracują ks. Marcin i ks. Paweł.

Cała liturgia została ubogacona śpiewem i graniem na instrumentach w wykonaniu SDB, jak również studentów z Akademii Muzycznej.

Na zakończenie uroczystości, ks. Proboszcz i Dyrektor Józef Dubiniec podziękował za liczny udział wiernych. Radosne Te Deum, które zostało odśpiewane zakończyło tego dnia świętowanie. Dziękujemy wszystkim parafianom, gościom, sympatykom św. Jana Bosko, ministrantom, Salezjanom Współpracownikom, Żywemu Różańcowi za oprawę liturgii i codzienne przebywanie z nami w duchu salezjańskim.

Czytaj więcej Komentarze (0) 02 luty 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na 4 Niedzielę Zwykłą - 30 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne na 4 Niedziele Zwykłą - 30 stycznia 2011

Czytaj więcej Komentarze (0) 30 styczeń 2011

Wspomnienie Laury - Niedziela - zdjęcia ....

Urodziła się jako pierwsze z dwojga dzieci Józefa Dominika Vicuña, zawodowego oficera i Mercedes Pino, krawcowej. 24 maja przyjęła chrzest. Po śmierci ojca, rodzina przeprowadziła się do Las Lajas w Argentynie. Tam Mercedes związała się z Manuelem Morą, właścicielem hacjendy.

Matka wychowywała dzieci w wierze Kościoła Katolickiego. W 1901, za radą księdza, wysłała obydwie córki do kolegium salezjanek w Junín de los Andes w Patagonii. Tam Laura przygotowywała się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. 8 grudnia 1901 została członkiem Stowarzyszenia Córek Maryi.

Po otrzymaniu sakramentu bierzmowania w 1902, prosiła o przyjęcie do postulatu sióstr salezjanek. Jej prośba nie została pozytywnie rozpatrzona. Wówczas złożyła prywatne śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Według świadków podejmowała różne umartwienia. Z ich przekazów wynika również, iż ofiarowała modlitwy i cierpienia za nawrócenie matki.

Czytaj więcej Komentarze (0) 26 styczeń 2011

Ogłoszenia duszpasterskie na 3 Niedzielę Zwykłą - 23 stycznia 2011

Ogłoszenia parafialne na 3 Niedzielę Zwykłą - 23 stycznia 2011

Czytaj więcej Komentarze (0) 23 styczeń 2011

[1]      «      52   |   53   |   54   |   55   |   56   |   57   |   58      »      [301]

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2014 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu