Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOGŁOSZENIA PARAFIALNE na 13 Niedzielę Zwykłą /26.06.2011/

 1. Przypominam, że począwszy od dzisiejszej niedzieli, przez okres wakacji w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 13.15 Kancelaria parafialne czynna jest w wtorki i piątki w godz. od  16.00 do 17.00.
Dzisiaj na wieczornej Mszy św. o godz. 18.30 modlimy się za powołanych z naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

2. W środę 29 czerwca, w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, nasz ks. Paweł Stefański obchodzi swoje imieniny. Z tej racji, że ks. Paweł, decyzją ks. Inspektora, zostaje przeniesiony do innej placówki, pragniemy ks. Pawłowi  złożyć życzenia imieninowe i podziękować za pracę w naszej parafii,  jutro /27.06.2011/, na Mszy św. o godz. 18.30, gdyż we wtorek  ks. Paweł wyjeżdża na wakacje domowe. Zapraszam do wspólnej modlitwy w int. Solenizanta.

3.  W czwartek ostatni dzień miesiąca czerwca. Przypada wówczas miesięczne wspomnienie św. Jana Bosko, Patrona naszej Parafii. Na Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, modlić się będziemy za wszystkich ofiarodawców i budowniczych budującego się kościoła. Po Mszy św. będzie ucałowanie Relikwii Świętego. Tego dnia zakończymy nabożeństwa czerwcowe.

4.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwa w te dni będą o godz. 18.00. 
W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dniu tym Jest Światowy Dzień Modlitwy o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 17.30 w kościele Jezuitów,  rozpoczną się Nieszpory, a następnie uroczysta procesja ulicami miasta do Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa u księży Chrystusowców, a następnie o godz. 19.00 Msza św. pod przewodnictwem  naszego Ks. Arcybiskupa. W najbliższy piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 
W miesiącach – lipcu i sierpniu, nie odwiedzamy w domach chorych, z wyjątkiem koniecznych wezwań.
W sobotę po Mszy wieczornej będzie zmiana Tajemnic Różańcowych.

5.  W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia wspominamy: we wtorek /27.06.2011/ - św. Ireneusza – biskupa i męczennika i w sobotę /2.07.2011/ – Niepokalanego Serca NMP. 

6. Za dzisiejsze ofiary na remont dachu kaplicy i ofiary do puszki, które zbiera Caritas Parafialna na wakacje dla dzieci z ubogich rodzin, składam serdeczne Bóg zapłać!

Dodał: Radek 26 June 2011 (11:05)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu