Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Wspólnoty


Galeria zdjęćWojownicy Maryi w Szczecinie

Zapraszamy do męskiej wspólnoty Wojownicy Maryi, która zawiązała się podczas odbywających się cyklicznie w Lądzie otwartych spotkań formacyjnych dla mężczyzn. Opiekunem duchowym wspólnoty Wojownicy Maryi jest ks. Dominik Chmielewski SDB.

By stać się Wojownikiem Maryi, trzeba przejść przez formację podczas cyklicznych, organizowanych przez wspólnotę spotkań zarówno ogólnopolskich jak i regionalnych, oraz po uprzedniej weryfikacji, przystąpić do uroczystego zawierzenia tzw. Pasowania Mieczy, które odbywa się raz w roku.

KROK PO KROKU
Jak zostać Wojownikiem Maryi?

Etap 1
Obecność i formacja
na ogólnopolskich i regionalnych spotkaniach organizowanych przez WM

Etap 2
Przygotowanie
uwzględniające wskazówki i zasady podane przez lidera regionalnego

Etap 3
Braterska rozmowa
przed Pasowaniem

Etap 4
Pasowanie na Wojownika Maryi
podczas kończącego rok formacyjny spotkania

Etap 5
już jako Wojownik Maryi
Dalsza formacja we wspólnocie wg Kodexu
Kodex Wojownika Maryi: wojownicymaryi.pl

O spotkaniach ogólnopolskich

Spotkania ogólnopolskie, męskie (kiedyś zwane ONLY4MEN) organizowane przez wspólnotę Wojownicy Maryi odbywają się cyklicznie (co 1-2 miesiące).

Mają one charakter otwarty. Oprócz członków wspólnoty Wojownicy Maryi, uczestniczą w nich osoby z różnych środowisk. Są wśród nas mężowie, ojcowie, single, rozeznający, kapłani, z różnych części Polski i Świata. Spotkania te to przede wszystkim wspólna Msza Święta, modlitwa (różaniec, koronka do Bożego Miłosierdzia), konferencje, świadectwa i czas na integracje.

O spotkaniach regionalnych

Oprócz spotkań ogólnopolskich, odbywają się też regionalne spotkania organizowane przez Wojowników Maryi. Są one utrzymane w charakterystyce i charyzmacie wspólnoty.

Spotkania regionalne odbywają się w pierwszą sobotę miesiąca (po Męskim Różańcu) w parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie przy ul. św. Jana Bosko 1.

Na spotkania organizowane przez Wojowników Maryi, zarówno ogólnopolskie jak i regionalne, zapraszamy mężczyzn w wieku 18-50 lat.

Uwaga! Wszelkie informacje dotyczące formacji, Pasowania i wymogów można uzyskać u lidera regionalnego oraz na ogólnopolskiej stronie internetowej Wojowników Maryi: wojownicymaryi.pl

Grupa regionalna Wojowników Maryi:
SZCZECIN

Liderem Wojowników Maryi przy naszej parafii jest Maciej Ramza: wojownicymaryi.szczecin@gmail.com

Opiekunem duchowym regionalnej wspólnoty Wojownicy Maryi w Szczecinie jest ks. Mariusz Wencławek SDB.

Wspólnotę w naszej Archidiecezji zatwierdził ksiądz Arcybiskup.

 

Żródło: wojownicymaryi.pl

© 2003-2024 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu