Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 24. Niedzielę Zwykłą (17.09.2017)

1.   Zapraszamy dzisiaj na Nieszpory śpiewane o godz. 17.30.

2.   W liturgii tego tygodnia: w poniedziałek – św. Stanisława Kostki; środę – św. Andrzeja Kim i Towarzyszy, w czwartek – św. Mateusza, w sobotę – św. Ojca Pio.

3.   Radę Wspólnoty Wychowawczo-duszpasterskiej oraz Salezjanów Współpracowników zapraszamy na spotkanie w środę  (20 września) o godz. 19.00 w Oratorium.

4.   Zapraszamy chętne dzieci ze Szkoły Podstawowej, które lubią śpiewać na spotkanie scholii w środę 20 września 2017 o godz. 16.00 do salki nr 3.

5.   Kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz II i III gimnazjum zapraszamy na pierwsze spotkanie inaugurujące kolejny rok przygotowań. W czwartek na Mszy św. o godz. 19.00 młodzież w obecności swoich rodziców złoży deklarację przystąpienia do sakramentu dojrzałości. Formularze można otrzymać od katechetów w szkołach (SP 21, SP 51) lub w kancelarii. Rodziców prosimy o towarzyszenie młodzieży modlitwą podczas tego przygotowania.

6.   Czcicieli Maryi Wspomożycielki, zrzeszonych w Stowarzyszeniu ADMA oraz chętnych zapraszamy do udziału w dniu skupienia, który odbędzie się w sobotę (23 września) o godz. 9.00.

7.   Dzieci z klasy I szkoły podstawowej prosimy o przyniesienie za tydzień na Mszę świętą o 10.30 swoich tornistrów (plecaków),  z którymi rozpoczęły naukę w tym roku. Na tej Mszy świętej uroczyście pobłogosławimy dzieci i ich tornistry.

8.   Dzieci pierwszokomunijne (klasy III) wraz z rodzicami zapraszamy w przyszłą niedzielę (24 września) wyjątkowo na Mszę św. o godz. 13.15. Dzieci przynoszą swoje katechizmy, którymi posługują się w szkole lub zeszyty z religii.  Po Mszy świętej w kościele odbędzie się krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci.

9.   Młodzież, która w minionym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania (lub miało to miejsce w ostatnich latach) serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. pierwszopiątkowej  6 października o godz. 19.00 w naszym kościele.

10.        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – polecamy Niedzielę (m.in. o Różańcu do granic) i Gościa Niedzielnego.

11.        Wszystkich parafian i sympatyków św. Jana Bosko zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej inicjatywie: Różaniec do granic. (szczegóły na stronie: www.rozaniecdogranic.pl), która odbędzie się 7 października. Z naszej parafii udajemy się autokarem (wyjazd o 9.30, powrót ok. 17.00). Zapisy przyjmuje pani Urszula w czwartek od 17.00 do 18.00 w kancelarii.

12.        Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

13.        W ostatnim czasie odszedł do Domu Ojca:  Zygmunt Sobiechowski, l. 75, zam. ul. Kaliny.  Wieczny odpoczynek….

14.        Modlitwa do św. Michała Archanioła.

Dodał: Ks. Proboszcz 17 September 2017 (09:40)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu