Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 34. Niedzielę Zwykłą (26.11.2017 r.)

 1.    Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła.

2.    Zapraszamy dzisiaj na Wypominki za zmarłych o godz. 17.15. Wypominki za zmarłych podczas modlitwy różańcowej – codziennie (z wyjątkiem poniedziałku) do czwartku włącznie o 8.15 i 17.15.

3.    W liturgii tego tygodnia: w czwartek – św. Andrzeja Apostoła.

4.    Wdowy, wdowców i osoby samotne zapraszamy w poniedziałek na Mszę świętą o godz. 9.00 oraz na spotkanie po Mszy św. w Oratorium.

Comiesięcze spotkanie SL SALOS Szczecin na Mszy świętej w poniedziałek o 17.00. Z tej racji w tym dniu wypominki tylko o 8.15.

5.    Jutro rozpoczyna się Tydzień Słowa Bożego. We wtorek po Mszy świętej wieczornej w ramach spotkania Wspólnoty Bóg jest Miłością odbędzie się wspólnotowe Lectio Divina (Rozważanie Słowa Bożego). Prosimy przynieść ze sobą Pismo Święte.

6.    W środę rozpoczyna się Nowenna do Uroczystości NMP Niepokalanie Poczętej.

7.    W pierwszy piątek grudnia odwiedziny chorych od godz. 8.00. Kolejna wizyta kapłanów będzie 22 grudnia, w piątek przed świętami. W styczniu z racji kolędy nie będzie odwiedzin chorych.

8.    W pierwszy piątek dzieci zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 (spowiedź od 16.30). Msza święta dla młodzieży o godz. 19.00. Zapraszamy zarówno młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania, jak i tych, którzy już przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej.

9.    W sobotę 2 grudnia w godzinach od 9.00 do 19.00, parafialny Zespół Caritas wraz z wolontariuszami organizuje świąteczną zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących z terenu naszej parafii. Zbiórka odbywać się będzie w dwóch sklepach:  w „Biedronce” przy ul. Santockiej oraz w „Lidlu” na Witkiewicza. Już teraz bardzo serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc.

W sobotę wymiana tajemnic dla Żywego Różańca, oraz Nabożeństwo Pierwszych Pięciu Sobót Miesiąca.

10.                      W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. W naszej świątyni Msza święta Roratnia w tygodniu (od poniedziałku do soboty) o godz. 6.30. Dzieci zapraszamy na Roraty od poniedziałku do piątku na 6.30. Po Mszy świętej – w Bufecie Matusi Małgorzaty na dzieci czekać będzie drożdżówka oraz herbata lub mleko. Dzieci będą odprowadzane do Szkoły Podstawowej nr 51.

11.                      Jak co roku Parafialny Zespół Caritas rozprowadzać będzie wigilijne świece, kartki świąteczne.

12.                      Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

13.                      Z Komunikatów Kurii:

W siedzibie Civitas Christiana w sobotę i niedzielę (2-3 grudnia) odbędą się warsztaty: „Jak zrozumieć siebie i drugiego człowieka? Skuteczne sposoby dojrzałego komunikowania”. Więcej szczegółów na plakacie.

14.                      Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

15.                      W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Stanisława Kaczmarczyk, l. 88, zam. Szczecin; Weronika Kubik, l. 93, zam. 26 Kwietnia (Pogrzeb z ciałem we wtorek o 12.00). Wieczny odpoczynek….

 

Dodał: Ks. Proboszcz 25 November 2017 (17:02)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu