Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na 1. Niedzielę Adwentu (03.12.2017 r. )

1.     Pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok liturgiczny, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Zadaniem roku duszpasterskiego będzie odkrywanie osoby i działania Ducha Świętego.

2.     Trwamy w nowennie do uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP. Zapraszamy dziś na godz. 17.30 na piąty dzień nowenny.

3.     Od jutra Roraty o 6.30. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku po Mszy świętej do Bufetu Matusi Małgorzaty w Oratorium, gdzie będzie na nich czekać śniadanie. Pod opieką sióstr salezjanek i pań katechetek dzieci będą odprowadzone do Szkoły Podstawowej nr 51.

4.     Spotkanie Rady Katechetycznej odbędzie się we wtorek o godz. 19.00..

5.     W środę po wieczornej Mszy świętej rozpocznie się Jerycho Różańcowe. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Kościoła.

6.     W Uroczystość Niepokalanej, 8 grudnia – Msze świętej o godz. 6.30 (Roraty), 9.00, 10.45 ( z udziałem Collegium Salesianum) i 18.00. Zapraszamy także do wspólnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w godzinie łaski – o 12.00.

7.     Dziękujemy wszystkim, którzy w dniu wczorajszym odpowiedzieli na zbiórkę żywności przeprowadzoną przez Parafialny Zespół Caritas. Słowa szczególnego podziewania kierujemy do licznej grupy wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 21 z ul. Witkiewicza, którzy pod opieką siostry Bożeny Salij po raz kolejny zaangażowali się w działalność charytatywną.

8.     Jak co roku Parafialny Zespół Caritas rozprowadza wigilijne świece oraz kartki świąteczne. Można już dziś odebrać także pobłogosławiony opłatek. Dzieci ze Świetlicy pod opieką wychowawców przygotowały wieńce adwentowe oraz wieńce na drzwi. Po Mszy o 10.30 i 12.00 można je oglądać i nabyć w naszym Oratorium.

9.     Za tydzień rozpoczniemy Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi ks. Michał Sabada – salezjanin.

10.                       Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy Niedzielę i Gościa Niedzielnego.

11.                       Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

12.                       W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca:  Jadwiga Łodyga, l. 87, zam. ul. Santocka; Aleksandra Czarnocka, l. 82, zam. ul. Santocka; Wieczny odpoczynek….

13.                       Modlitwa do św. Michała Archanioła. 

Dodał: Ks. Proboszcz 01 December 2017 (14:08)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

WyszukiwarkaAktualności parafialne
© 2003-2018 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu