Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćZapraszamy na pielgrzymki: Śladami Wielkich Polaków i do Medziugorje.

Zapraszamy na pielgrzymki od św. Jana Bosko: Śladami Wielkich Polaków w dniach 24–29.06.2019r. (6 dni) oraz do Medziugorje w dniach 13–22.08.2019r. (10 dni). INFORMACJA: nie ma już wolnych miejsc.


Szczegóły poniżej.


PIELGRZYMKA od św. Jana Bosko
Śladami Wielkich Polaków
24–29.06.2019r.(6 dni)
CENA: 730 ZŁ


1 DZIEŃ: POLA LEDNICKIE – ŚWINICE WARCKIE – GŁOGOWIEC – NIEPOKALANÓW
Msza św. – godz. 7.00 w kościele pw. św. Jana Bosko. Na Polach Lednickich przejdziemy przez Bramę Rybę nawiedzimy grób o. Jana Góry. W Świnicach Warckich zwiedzimy Sanktuarium Narodzin i Chrztu św. Faustyny, będziemy w domu rodzinnym Świętej w Głogowcu. Pojedziemy do Niepokalanowa franciszkańskiego klasztoru - sanktuarium utworzonego przez św. Maksymiliana Marię Kolbego. Włączymy się w życie Sanktuarium. 1.09.2018 r. w Niepokalanowie otwarto Światowe Centrum Modlitwy o Pokój. Obiadokolacja i nocleg w Niepokalanowie.

2 DZIEŃ: NIEPOKALANÓW – DOMANIEWICE – MIEDNIEWICE
Msza św. w Niepokalanowie –  Sanktuarium NMP Niepokalanej Wszechpośredniczki Łask. Zwiedzanie Niepokalanowa. Wyjazd do Domaniewic gdzie pokłonimy się MB Miłosierdzia - Matce  Pięknej Miłości. W Miedniewicach nawiedzimy Miedniewickią Panią w Świętorodzinnym Obrazie. Obiadokolacja i nocleg w Niepokalanowie.

3 DZIEŃ: RYBNO – CZERWIŃSK – SZYMANÓW
Udamy się do Rybna do Wspólnoty Sióstr Służebnic Bożego Miłosierdzia a następnie do Czerwińska n. Wisłą. W Czerwińsku udamy się do Bazyliki Zwiastowania NMP. Pokłonimy się Królowej Mazowsza – Zwycięskiej Matce Pocieszenia. W Szymanowie w kaplicy SS. Niepokalanek uczcimy Figurę Niepokalanej –  Pani Jazłowieckiej. Pokłonimy się również bł. matce Marcelinie Darowskiej założycielce zgromadzenia. Nocleg i posiłki w Niepokalanowie.

4 DZIEŃ: WARSZAWA – LEŻAJSK  
Pojedziemy do Warszawy do Świątyni Opatrzności. Zwiedzimy Świątynię w szczególności Panteon Wielkich Polaków. Przejedziemy do Leżajska do bazyliki Bernardynów pw. Zwiastowania Pańskiego. Włączymy się w wydarzenia liturgiczne i modlitewne Sanktuarium. Nocleg i posiłki w Leżajsku.

5 DZIEŃ: JAROSŁAW – KALWARIA PACŁAWSKA – PRZEMYŚL
Odwiedzimy Jarosław jedno z najstarszych miast w Polsce. Nawiedzimy Bazylikę MB Bolesnej. Przejedziemy do Kalwarii Pacławskiej do franciszkańskiego Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża Świętego. Pokłonimy się MB Kalwaryjskiej i sł. Bożemu o. Wenantemu Katarzyńcowi zwanemu polskim Szarbelem. Przejedziemy do Przemyśla. Nawiedzimy Bazylikę Katedralną i pokłonimy się MB Jackowskiej – Pani Przemyskiej, św. Jackowi. Następnie nawiedzimy Niepokalaną Przemyską Panią w franciszkańskim kościele pw. Św. Marii Magdaleny. Nocleg i posiłki w Leżajsku.

6 DZIEŃ: ROKITNO – SZCZECIN
Wyjazd po Mszy św. W Rokitnie pokłonimy się MB Cierpliwie Słuchającej. W godzinach wieczornych będziemy w Szczecinie.

Cena zawiera: przejazd, zakwaterowanie: 5 noclegów (pokoje 2, 3 osobowe), wyżywienie:
5 śniadań, 5 obiadokolacji, opiekę księdza, ubezpieczenie. Noclegi: 3 Niepokalanów, 2 Leżajsk - Domy Pielgrzyma przy sanktuariach.  
Cena nie zawiera: biletów wstępu i innych kosztów realizacji programu ok. 20 zł/os.

ZAPISY i wpłaty oraz szczegółowe informacje Parafia św. Jana Bosko, ul. Św. Jana Bosko 1, w Bibliotece Parafialnej - we czwartki o godz. 17-18.

Zaliczka 200 zł.

Informacje także: Pani Ula tel. 918180280, 695707747.

Plik PDF do wydruku: Śladami Wielkich Polaków w dniach 24–29.06.2019r. (6 dni)

ZAPRASZAMY


PIELGRZYMKA do Medziugorje
od św. Jana Bosko

13–22.08.2019r. (10 dni)
CENA 700 ZŁ + 210 EUR


1 dzień: Msza św. o godz. 7.00 w kościele św. Jana Bosko.
Nocleg w Czechach – Hodonin, hotel Kristal. Obiadokolacja.

2 dzień: Przejazd tranzytem przez Austrię, Słowenię, Chorwację, Bośnię i Hercegowinę. Dojazd do Medziugorje zakwaterowanie,włączenie się w program modlitewny i liturgiczny sanktuarium.

3 - 8 dzień: Program ustalany na bieżąco - a w nim:
- Podbrdo - Góra Objawień Matki Bożej. Modlitwa Różańcowa.
- Kriżewac - Droga Krzyżowa
- wyjazd do Vepric (chorwackie Lourdes). Msza św. i przejazd na plażę w Makarskiej
- wyjazd do Gradace na całodzienny rejs statkiem na wyspę Hvar. Plażowanie, obiad na statku. Dodatkowa opłata 21 Eur. Po powrocie do hotelu obiadokolacja.

9 dzień: Wyjazd w drogę powrotną. Msza św. w Tihalinie. Nocleg i obiadokolacja – hotel Kristal.
10 dzień: Wyjazd do Szczecina. Zakończenie pielgrzymki w godzinach wieczornych.

PIELGRZYMKA DO MEDZIUGORJE - to nie wycieczka, ale "REKOLEKCJE MARYJNE W DRODZE"

Słowo Boże, nauczanie Kościoła, poznawanie różnych Objawień Matki Bożej, refleksje, modlitwy, śpiewy, zaangażowanie uczestników, budowanie Wspólnoty Kościoła Pielgrzymującego, każdego dnia udział w Eucharystii - a wszystko z Maryją Królową Pokoju.
Przede wszystkim kontemplacja osobista i wspólnotowa w tym "Miejscu Modlitwy", zabranie Przesłania MB Królowej Pokoju, a także nauczania Kościoła i doświadczeń duchowych.
Szczegółowe informacje przy zapisie.

Zaliczka 200 zł.
Cena zawiera: przejazd autokarem, noclegi w drodze, zakwaterowanie w Medziugorje – klimatyzowany hotel 300 m od Sanktuarium  (pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienką),  śniadania i obiadokolacje, opiekę księdza, ubezpieczenie.

ZAPISY w Parafii św. Jana Bosko, ul. Św. Jana Bosko 1, Szczecin, w Bibliotece Parafialnej - we czwartki godz. 17- 18.
Informacje: Pani Ula tel. 918180280, 695707747
SPOTKANIE INFORMACYJNE - 1.08.2019 r. godz. 17.00 w kaplicy

Plik PDF do wydruku: Medziugorje w dniach 13–22.08.2019r. (10 dni)

ZAPRASZAMY


 

Dodał: Grzegorz 14 June 2019 (03:22)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu