Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie na Uroczystość Zesłania Ducha Świętego (09.06.2019 r.)

 

 1. Zapraszamy dzisiaj i przez cały tydzień o 17.30 na nabożeństwo czerwcowe.

 2. W poniedziałek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi wspólnota Przymierze Miłosierdzia.

 3. We wtorek zapraszamy na Nabożeństwo Uzdrowienia, które o 17.30 rozpocznie się Nabożeństwem Czerwcowym, następnie Msza święta i modlitwa przed Najświętszym Sakramentem o uzdrowienia fizyczne i duchowe.

 4. SL Salos Szczecin zaprasza na zakończenie roku wychowawczo-sportowego w najbliższą sobotę, 15 czerwca, od godz. 10.00 do 17.00 na Stadionie Młodzieżowym MOSRIR w Szczecinie, ul. Tenisowa 38. Podczas tego wydarzenia sportowego zapewniamy dla dzieci, młodzieży, rodziców, przyjaciół SALOS-u wiele zabawy, atrakcji sportowych i kulturalnych wraz z poczęstunkiem.

 5. Zakończenie Roku Ministranckiego odbędzie się w sobotę 15 czerwca na Mszy świętej o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich ministrantów i ich bliskich.

 6. Coroczne imieniny Księdza Bosko będziemy obchodzić za tydzień w niedzielę, 16 czerwca. Rozpoczęcie Mszą świętą o 13.15, po niej czas radości i budowania wspólnoty na terenie przy naszej kaplicy. Prosimy o upieczenie ciast i zakwaszenie ogórków, które można dostarczać w sobotę do salki nr 3. Chętnych do pomocy przy ustawianiu sceny i ławek na festyn zapraszamy w sobotę na godzinę 20.00.

 7. W czasie wakacji organizujemy dwa tygodniowe turnusy półkolonii letnich dla dzieci. Pierwszy turnus od 24 do 28 czerwca, drugi od 1 do 5 lipca. Zajęcia dla dzieci będą odbywać się od 9.00 do 15.00. Odbiór kart w zakrystii. Więcej informacji u ks. Dyrektora Dariusza Łokietka. 

 8. W przyszłą niedzielę przed kościołem będziemy zbierać podpisy pod projektem nowelizacji Kodeksu karnego zmierzającego do ochrony dzieci przed demoralizacją. Osoby chcące poprzeć ten projekt muszą podać swój numer pesel.

 9. Dziękujemy Radnym Miasta Szczecin i jednocześnie naszym parafianom, którzy skutecznie zabiegali o remont podjazdu do naszej świątyni.

 10. W naszej świątyni od kilku dni znajduje się nowa figura Jezusa Ukrzyżowanego, którą otrzymaliśmy od Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 12. Z komunikatów Kurii: „W poniedziałek, 10 czerwca br., w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, Patronki naszej Archidiecezji, zapraszamy wszystkich, a szczególnie kapłanów, osoby życia konsekrowanego, członków ruchów, wspólnot i stowarzyszeń kościelnych z pocztami sztandarowymi do udziału w uroczystej Mszy Świętej, pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi w Bazylice Archikatedralnej w Szczecinie o godz. 18.00. Liturgia ta będzie Diecezjalnym Dziękczynieniem za dar pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski, sprawowana w ramach Archidiecezjalnego Dnia Jedności Ruchów, Wspólnot i Stowarzyszeń Kościelnych oraz Tygodnia Ewangelizacji. Po Mszy Świętej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem Maryjnym.”

 13. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczętego tygodnia salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 14. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca: Mirosława Wincenciak-Dobosz, l. 86, zam. ul. Derdowskiego; Bożena Dobrowolska, l. 68, zam. ul. Kaliny. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 15. Modlitwa do św. Michała Archanioła.Dodał: Ks. Proboszcz 08 June 2019 (16:49)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu