Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćZapraszamy na pielgrzymkę Fatima - Santiago De Compostela


FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA

PORTO BRAGA • SANTIAGO DE COMPOSTELA
COIMBRA FATIMA ALJUSTREL • BATALHA
ALCOBAÇA NAZARE LIZBON

TERMIN: 29.04-06.05.2024 r.


DZIEŃ 1
Zbiórka uczestników na lotnisku w Berlinie. Przelot z przesiadką do Porto. Przejazd do Porto - dużego centrum przemysłowo-handlowe położonego bardzo malowniczo na wzgórzu nad rzeką Douro. Nawiedzimy koronacyjną Katedrę w Porto, podziwiać będziemy piękno Azulejos. Czas wolny na indywidualne spacery. Przejazd do Bragi – zwiedzanie: katedra, dawny pałac biskupi oraz wznoszące się na wzgórzu – Sanktuarium Chrystusowe Bom Jesus, w skład którego wchodzą także monumentalne schody symbolizujące Świętą Drogę człowieka. Schody Pięciu Zmysłów i Schody Trzech Cnót. Obiadokolacja i nocleg w Bradze.

DZIEŃ 2
Śniadanie. Przejazd do Santiago de Compostela. Udamy się do Sanktuarium św. Jakuba Apostoła. Zwiedzanie romańskiej katedry, w której na szczególną uwagę zasługuje wejście główne, z widniejącą na nim ok. setką figur. Na barokowej fasadzie katedry, usytuowany jest posąg św. Jakuba, a w krypcie pod ołtarzem głównym, zlokalizowany jest grób Apostoła. Pobyt na starym mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do Coimbry, dawnej stolicy Portugalii położonej nad rzeką Mondego, na styku gór Serra da Estrela. Coimbra słynna jest przede wszystkim z najstarszego w Portugalii, bo założonego w 1290 r. uniwersytetu. Zobaczymy: starówkę, wieżę zegarową Torre oraz memoriał Siostry Łucji, która przez 48 lat żyła w karmelitańskim klasztorze św. Teresy. Przejazd na obiadokolację i nocleg do Fatimy.

DZIEŃ 4
Po śniadaniu i mszy św. nawiedzimy Bazylikę Różańca świętego i zwiedzimy bardzo ciekawe Muzeum darów. Po południu pójdziemy Węgierską Drogą Krzyżową odprawiając kolejne stacje Męki Pańskiej. Dotrzemy aż do miejsca Objawień Anioła Pokoju i do rodzinnej wioski pastuszków – Aljustrel. Będzie też chwila relaksu. Kolacja, wieczorne uroczystości różańcowe i nocleg.

DZIEŃ 5
Śniadanie. Rano pojedziemy do stolicy Portugalii. Nawiedzimy Katedrę i kościół Św. Antoniego, podjedziemy do dzielnicy Belem by tam spojrzeć na niespotykanej piękności kościół Hieronimitów. Staniemy przy Pomniku Odkrywców, by wspomnieć ich historie, w oddali zobaczymy wielki posąg Chrystusa. Będzie też czas na indywidualne spacery po Rua Augusta gościnnym deptaku Lizbończyków.
W drodze powrotnej do Fatimy – jeśli czas a to pozwoli - zatrzymamy się w Santarem, by tam nawiedzić kościół Cudu Eucharystycznego, po czym kontynuować będziemy dalszą podróż. Kolacja i nocleg.

DZIEŃ 6
Po mszy św. i po śniadaniu wyruszymy w podróż by odwiedzić dwa zespoły klasztorne w Batalha i Alcobasa ujęte ze względu na swoje piękno architektoniczne i bogatą historię – na liście UNESCO. Następnie pojedziemy do malowniczej nadmorskiej miejscowości Nazare, w którym mieści się pierwsze Sanktuarium Maryjne Portugalii. Zrelaksujemy się nad Oceanem Atlantyckim. Powrót do Fatimy. Po kolacji – ponowna możliwość uczestniczenia w wieczornej procesji różańcowej z lampionami. Nocleg.

DZIEŃ 7
Po śniadaniu podejdziemy na Plac Sanktuarium, by o godz. 11.00 uczestniczyć w uroczystej mszy św. przed którą, wyprowadzana jest procesjonalnie Figura MB Fatimskiej z Kapliczki Objawień do głównego ołtarza przed Bazyliką. Lunch. Po południu nawiedzimy Bazylikę Trójcy Przenajświętszej. Potem czas na indywidualne modlitwy przemyślenia. Kolacja i możliwość ponownego uczestnictwa w wieczornej procesji różańcowej, nocleg.

DZIEŃ 8
Przydział pakietów śniadaniowych. Przejazd na lotnisko w Lizbonie. Odprawa. Przelot powrotny. Zakończenie pielgrzymki.

CENA: 5150 PLN + 120 EUR


KONTAKT i informacje:
ks. Tomasz Blok SDB, Tel.
798 503 999


BIURO PODRÓŻY ZAPEWNIA:
przelot wraz z opłatami lotniskowymi, komfortowy przejazd na całej trasie, 7 noclegów w hotelach **/*** pokoje 2-os. z łazienkami, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, opiekę i informację turystyczną pilota, ubezpieczenie KL+ Assistance wraz z KL chorób przewlekłych do 20 000 € i NNW do 15 000 zł, do 10 000 zł w RP, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, przewodników lokalnych oraz inne wydatki programowe, opłatę na TFG i TFP.

UWAGI:
wyjazd o charakterze pielgrzymkowym z opieką duchową kapłana i możliwością uczestnictwa w Mszach Świętych, program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom, dokument: dowód osobisty lub paszport.


TERMIN: 29.04-06.05.2024

FATIMA – SANTIAGO DE COMPOSTELA


Informacje o pielgrzymce w pliku do wydruku: [ PDF ]

 

Data publikacji:16.11.2023 r.

Dodał: Grzegorz 01 grudnia 2023 (10:03)


Komentarze

Brak komentarzy!

Autor:
E-mail:
Strona:
GG:
Wpis:
Kod: Wpisz poniżej wyraz: dodaj

Komentarz pojawi się po zatwierdzeniu przez administratora.

© 2003-2023 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu