Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na 20. Niedzielę Zwykłą (18.08.2019 r.)

 1. Zapraszamy dzisiaj o 17.30 na modlitwę w ciszy podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.

 2. Jutro kolejna - trzecia grupa zawodników Salezjańskiej Organizacji Sportowej SL Salos Szczecin pod kierownictwem ks. Tadeusza Balickiego rozpoczyna obóz wychowawczo-sportowy w Słubicach. Księdza Prezesa, dzieci, młodzież i wychowawców ogarniamy naszą modlitwą.

 3. Inicjatywa modlitewna „5 kilometrów różańca” we wtorek 20 sierpnia po wieczornej Eucharystii. Poprzednim razem modliły się 34 osoby.

 4. W środę zapraszamy na Hołd Wspomożycielce o 17.30.

 5. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o 17.30.

 6. Jak co roku pod koniec wakacji zachęcamy do pomocy w przygotowaniu wyprawki szkolnej dla dzieci i młodzieży objętych salezjańską opieką wychowawczą. Zakupione przybory szkolne prosimy składać w zakrystii, kancelarii lub w Oratorium.

  Msze o 6.30, 8.00, 18.00 - w pojemniku znajdującym się w przedsionku kościoła znajdują się przykładowe listy zakupów.
  Msze o 9.15, 10.30, 12.00 - przy wyjściu z kościoła można pobrać kartkę od wychowanków świetlicy z przykładową listą zakupów.

 7. Kancelaria parafialna jest czynna we wtorek i piątek od 16.00 do 17.30.

 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 9. Z komunikatów Kurii:

  W sobotę, 14 września br., w Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, jest planowana modlitwa pt.: „Szczecin u stóp Krzyża", w duchowej jedności z inicjatywą: „Polska pod Krzyżem". Wprowadzeniem duchowym wiernych w naszej Archidiecezji w tą inicjatywę będzie Nowenna do Krzyża przeprowadzona we wszystkich parafiach, pogłębiona 13 września poprzez dodatkowe modlitwy ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Ponadto w dniu 13 września zachęcamy wszystkich do postu w intencji duchowej ochrony rodzin w naszej Ojczyźnie, a 14 września prosimy wszystkich o uczczenie Krzyża Świętego poprzez Jego adorację przed ołtarzem eucharystycznym w kościołach, w intencji zachowania wiary i przebłagania za grzechy. Również w ramach tej inicjatywy, 14 września w godzinach popołudniowych, jest planowane nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Szczecina, które zakończy się przy Figurze św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Zwieńczeniem modlitw przebłagalnych w tym dniu będą Msze Święte o godz. 21.00 we wszystkich kościołach parafialnych ku czci Matki Bożej Bolesnej, w intencji o wiarę, przebłaganie, nawrócenie i odwagę do dawania świadectwa.

 10. Wszystkim solenizantom, jubilatom rozpoczętego tygodnia oraz przybyłym na wakacje gościom salezjanie życzą Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

 11. Pomódlmy się za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 12. Modlitwa do św. Michała Archanioła.

 

[1]      «      2      »      [605]

© 2003-2019 by Parafia p.w. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu