Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie

Parafia


Galeria zdjęćOgłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie na Boże Narodzenie i Niedzielę Świętej Rodziny (25/26.12.2021 r.)

Z księgi proroka Izajasza (1,3):
„Wół rozpoznaje swego pana
i osioł żłób swego właściciela,
Izrael na niczym się nie zna,
lud mój niczego nie rozumie”

W tę cichą i świętą noc pierwszymi świadkami tajemnicy Wcielenia są proste zwierzęta: wół i osioł. I choć Bóg przez słowa proroków przygotowywał Swój Naród do tego wydarzenia, to on niczego nie zrozumiał. 

Drodzy Parafianie i sympatycy świętego Jana Bosko,
przybyli goście i przyjaciele!

Z wielką prostotą wyjdźmy na spotkanie Tego, który do nas przychodzi. Skierujmy ku Niemu nasze myśli i czyste serca. Jak dwa tysiące lat temu, także i dziś Chrystus chce być rozpoznany w małym dziecięciu. Podnieśmy więc głowy znad naszej codzienności i zobaczmy więcej niż widzi współczesny świat. Mądrość mądrości, światłość światłości, Bóg-człowiek tu wcielony. Odnajdźmy w naszych sercach odwagę prostych pasterzy, i wraz z nimi: „Krokiem śmiałym i wesołym, śpieszmy i uderzmy czołem przed Panem!” Jezus czeka na Ciebie w Kościele. 

Zdrowych i Wesołych Świąt!

 1. Zapraszamy dzisiaj na godz. 17.00 na wspólne śpiewanie kolęd Nowonarodzonemu Dzieciątku.
   
 2. Serdeczne podziękowania kieruję do osób zaangażowanych w przygotowanie tegorocznych dekoracji w naszym kościele. Dziękuję księdzu dyrektorowi Dariuszowi Łokietkowi za koordynowanie przygotowań i wystroju dwóch kościołów. Dziękuję Panu Robertowi Mijalowi za przygotowanie żłóbka. Pani Ewie i pani Renacie dziękuję za dekoracje kwiatowe i świąteczne obrusy. Siostrom Salezjankom za towarzyszenie dzieciom i młodzieży w czasie Rorat, które duchowo przygotowywały do Świąt. Podziękowania kieruję do dzieci i młodzieży, ministrantów oraz osób dorosłych zaangażowanych w dekorację świątyni oraz sprzątanie nowego kościoła.
   
 3. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia obchodzimy Święto Świętej Rodziny. Msze święte o godz. 6.30, 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00. O godz. 17.00 zapraszamy na kolędowanie przy żłóbku.
   
 4. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które zaprosiły duszpasterzy z wizytą. Kolęda odbędzie się po Nowym Roku. Na poszczególne tygodnie będą zamieszczone w kościele listy ze zgłoszonymi adresami.
   
 5. W piątek, w ostatnim dniu roku, o godz. 17.00 odbędzie się godzinne nabożeństwo, podczas którego przed Najświętszym Sakramentem podziękujemy Panu Bogu za miniony rok. Imiennie modlitwą zostaną objęte pary, które przyjęły w tym roku sakrament małżeństwa; dzieci ochrzczone, dzieci, które przystąpiły po raz pierwszy do Komunii świętej oraz młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania.
   
 6. Zachęcamy szczególnie te osoby do wyrażenia Bogu wdzięczności za miniony rok, a wszystkich do modlitwy przebłagalnej za wszelkie zło, które miało miejsce w minionym roku w naszych rodzinach, Ojczyźnie i Kościele.
   
 7. W sobotę - 1 stycznia - w Nowy Rok będziemy obchodzić Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00, 13.15 i 18.00 (nie ma Mszy o 6.30). O godz. 17.30 zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd.
   
 8. W sobotę o godz. 7.00 w Bazylice św. Jana Chrzciciela Mężczyźni ze Szczecina, którzy spotykają się na comiesięcznej modlitwie różańcowej, zapraszają swoje rodziny na Rodzinny Różaniec. Po Mszy świętej z Bazyliki w procesji różańcowej uczestnicy przejdą ulicami Szczecina pod figurę Jana Pawła II na Jasnych Błoniach.
   
 9. Wymiana tajemnic dla Żywego Różańca odbędzie się w sobotę, 8 stycznia.
   
 10. Modlitwa do św. Michała Archanioła.
   

[1]      «      4      »      [733]

© 2003-2022 by Parafia pw. św. Jana Bosko w Szczecinie
Projekt i wykonanie: Radziu.eu